Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

16 listopada 2020

Potrzebujesz sklejki Kraków? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to najistotniejszy moduł konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jakkolwiek na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować obiekty z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Dawniej w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. W związku z tym w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – na ogół z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje także wynajem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]