Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

14 lutego 2021

Potrzebujesz akcesoriów szalunkowych? Wejdź na http://tinyurl.com/y36y855l.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były ustawione we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie sporo materiałów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, nakrętki, listwy fazujące czy pozycjonujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować stosowny odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające związanie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Tekko czy Peri i można je kupić w rozsądnych cenach.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]