Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

22 września 2020

Szukasz kontenera na gruz? Wejdź na ekombud.pl

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak mnóstwo typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki składowanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy okien i drzwi, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, a także złom, gruz – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w półpłynnych lub płynnych najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych i magazynów

W przypadku ładunków o sporych gabarytach niebędących odpadami bądź wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla firm transportowych oraz magazynów.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]