Drzwi wejściowe drewniane – standardowe, dwuskrzydłowe i na wymiar

6 lipca 2022

Sprawdź, gdzie kupić drzwi drewniane wejściowe.

Drzwi zewnętrzne mają kilka funkcji – chronią mieszkanie przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych, zabezpieczają przed wtargnięciem złodziei i separują od harmidru docierającego z dworu. Kiedy nabyć drzwi dwuskrzydłowe? Czemu opłaca się zainwestować w drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe – wytrzymałość oraz komfort termiczny

Kupno drzwi wejściowych to jeden z najistotniejszych wybór, jaki musi dokonać każdy inwestor. Drewniane drzwi zewnętrzne już od dawna cieszą się dużą popularnością, z uwagi na swoje cechy oraz wytrzymałość. Naturalny surowiec świetnie się prezentuje i da się go wykończyć na wiele sposobów. Prawidłowo skonstruowane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się energooszczędnością i mają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co sprawia, że w mieszkaniu panuje komfort termiczny, a jednocześnie rachunki za ogrzewanie nie są za wysokie. Kupując drzwi do mieszkania trzeba wziąć pod uwagę modele o grubości 68 mm lub 92 mm. Wyjątkowym powodzeniem cieszą się ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo, za sprawą swoich cech – są one odporne na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne, dlatego wyśmienicie nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Współczesne drewniane drzwi wejściowe posiadają uszczelki najnowszej generacji.

Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe na wymiar

Producenci oferują także wykonanie drzwi drewnianych na wymiar, które są rekomendowane w razie posiadania nienormatywnych otworów drzwiowych. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi wejściowe to oferta dla osób, które kładą nacisk na nietuzinkowy design. Jeżeli poszukujemy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, warto skorzystać z oferty firmy, która zrealizuje nietypowy wzór na zamówienie, a przy tym zagwarantuje długą gwarancję na swój produkt. W drzwiach drewnianych można umieścić pięknie wyglądające szyby, np. ornamentowe. Klienci mogą również wybierać spośród szerokiego wachlarza szyldów. Prócz zalet estetycznych, trzeba też podkreślić pozostałe atuty, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Często wyposaża się je w zabezpieczenia antywłamaniowe, wobec tego wyłamanie ich jest utrudnione. Gwarantuje to lokatorom właściwe bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe posiadają również trzypunktowy zamek listwowy, a klient może wybrać niski próg drewniany lub aluminiowy. By zabezpieczyć powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, przy ich produkcji stosuje się impregnaty wysokiej jakości.

Dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]