Srebrna biżuteria z ametystami

25 sierpnia 2020

Jeśli potrzebujesz ametystów, powinieneś odwiedzić tę stronę

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Korei, Paragwaju, Kenii i Sri Lance. Jego złoża znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy włożyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach królów brytyjskich. Współcześnie, znajdujemy go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst to kamień harmonii. Dlatego też biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, ale również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.