Podstawowe informacje o wiszących kolczykach

1 stycznia 2023

Dowiedz się więcej o wiszących kolczykach.

Kolczyki są jednym z najpopularniejszych rodzajów biżuterii. Noszą je nie tylko panie – wzrastającym od kilkunastu lat popytem cieszą się również pośród mężczyzn, przede wszystkim tych ceniących sobie styl alternatywny. Nie sposób jednak zaprzeczać, iż kategoryczna większość wzorów wytwarzana jest z myślą o kobietach. Niesłychanie dobrze wyglądają szczególnie wiszące kolczyki. Bardziej rzucają się w oczy, a tym samym w większym stopniu mają wpływ na to, jak inni postrzegają daną kreację. To z tego powodu są ogromnie popularne wśród pań w różnym wieku i noszących się w różnorodnych stylach. Wysokie zróżnicowanie kolczyków wiszących pomaga dopasować je właściwie do każdej garderoby. Jak więc wybrać wiszące kolczyki najodpowiedniejsze do danej okazji? Na co winniśmy zwracać szczególną uwagę?

Wiszące kolczyki – zwróć uwagę na ich kształt i długość

Długość kolczyków oraz ich kształt to atrybuty najbardziej rzutują na to, jak optycznie jest postrzegana twarz, dlatego powinno się zwrócić na nie uwagę wybierając wiszące kolczyki. Długie kolczyki wiszące (w sklepach dostaniemy wzory mające nawet 6-7 cm) wyciągają twarz, z kolei te krótsze sprawiają, że wydaje się ona okrąglejsza. Tu ogromne znacznie ma też kształt kolczyków. Podłużne przyczyniają się do wysmuklenia owalu, z kolei te bardziej sferyczne – wręcz odwrotnie. W sprzedaży dostaniemy też kolczyki bardziej neutralne, które nie zmieniają za bardzo postrzegania kształtu naszej twarzy – tutaj bezwzględnie winniśmy napomknąć m.in. o kolczykach w kształcie kropli wody.

Nie łącz wiszących kolczyków z ogromną biżuterią

Szukając wiszących kolczyków dobrze dobranych do danego ubioru powinno się pamiętać, iż są one niezmiernie wyraźnym elementem. W towarzystwie innej odznaczającej się biżuterii mogą zatem wywołać odczucie braku umiaru. Zatem najlepiej unikać noszenia ich do ciężkich wisiorków, zegarków lub bransolet. Wiszące kolczyki będą natomiast prezentowały się wspaniale, jeśli w stylizacji będą najsilniejszym akcentem – w rzeczy samej pod warunkiem, iż będą tworzyć spójną całość z butami, ubraniem i fryzurą.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]