Naszyjniki z kamieniami – noszone od wieków

5 listopada 2022

Jeśli szukasz naszyjników z kamieniami, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl.

Są wśród nich naturalne minerały oraz ich sztuczne zamienniki. Mogą mieć rozmaite kolory – od brązu, przez purpurę, aż po błękit. Jedne należy nosić do eleganckich kreacji, inne świetnie będą wyglądały codziennie. Naszyjniki z kamieniami od stuleci szczycą się niesłabnącym zainteresowaniem – inne są czasy i trendy, ale nadal je często zakładamy, a wiele z nich jest ważnymi familijnymi pamiątkami. Warto więc powiedzieć parę zdań na temat tego, jak kupować naszyjniki z kamieniami i jak potem się o nie troszczyć, by wytrzymały dostatecznie długo.

Typy naszyjników z kamieniami

Różnorodność minerałów wykorzystywanych do wyrobu naszyjników jest wielka – obok topazów, szafiru czy szmaragdu, dostępne są wśród nich również minerały wytwarzane przez człowieka. Najpopularniejsze to niewątpliwie cyrkonie i kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo tanie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami syntetycznymi świetnie prezentują się przy kreacjach tak zwykłych, jak i eleganckich.

Jak dbać o naszyjniki z kamieniami?

Minerały szlachetne są zazwyczaj bardzo podatne na uszkodzenia – przy nieodpowiednim użytkowaniu nietrudno więc je zepsuć. Jak temu zapobiec? Przede wszystkim – zdejmując je zawsze, gdy istnieje prawdopodobieństwo ich uszkodzenia – w czasie mycia, przy porządkach czy pracach ręcznych. Unikajmy również zakładania kilku naszyjników z kamieniami w jednej chwili – zachodzi ryzyko, iż będą się uderzały i przez to uszkodzić.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]