Lampworki – co to jest?

26 lutego 2022

Szukasz lampworków? Skieruj się tutaj.

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl barwne słodycze. Lampworki, bo o nich mowa, to charakterystyczny rodzaj paciorków wykonywanych z gorącego szkła. Najpierw były wytwarzane w domach – szkło rozgrzewano z wykorzystaniem przerobionej lampy naftowej, dlatego też powstało określenie perły lampowe. Dziś również można zrobić je samodzielnie, lecz bardziej trafionym pomysłem okaże się niewątpliwie zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy na to postawić? Do których strojów najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki produkuje się, jak już napisaliśmy, nad lampą. Dziś w zupełności wystarczy zwykły palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się specjalne szkło, które wskutek działania ognia rozgrzewa się, a to umożliwia danie mu wybranych kształtów. Paski gorącego szkła okręcane są wokół drutu, przez co każdy paciorek ma otwór w samym środku – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do wyrobu broszek czy naszyjników.

Przy których kreacjach lampworki będą szczególnie dobrze się prezentowały?

Barwne lampworki doskonale dopasowują się do zwykłych kreacji. Szczególnie dobrze łączą się z t-shirtami z oryginalnymi obrazkami, barwnymi bluzami i coraz częściej noszonymi sneakersami. Nie znaczy to jednak, iż będą atrakcyjnie prezentowały się wyłącznie przy tego typu ubraniach – to tylko kwestia pomysłowości.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]